Автор
Woman.bg

5 неща, които трябва да знаете , ако ще летите със самолет за първи път

1. Спокойно, дебитната ви карта е валидна

Опитвайки се да букнем билет, често още в самото начало изпитваме притеснения. Парите вече са в картата, избрали сме и маркирали всичко и по някаква причина картата не работи. В миг настъпва микс от еуфорични емоции и лека нотка на стрес, защото получаваме известие, че картата ни не е приета. Спокойно, спокойно, това не е фалшив сайт, който иска да ви вземе парите. Както се оказва, през времето, в което истерично натискате бутона за рефреш на страницата, някой проверява вашата резервация. Както знаем, цените, билетите и местата много бързо се менят. Въоръжете се с търпение и след като сте намерили най - добрата цена, дестинация и всичко ви устройва, просто почакайте и след няколко опита ще видите, че всичко е изрядно и вашата резервация ще бъде потвърдена чрез имейл.

2. Всичко си пише в интернет

Няма защо да драматизирате. Информация има много. Информация за ръчен багаж или по - големи сакове, размери и килограми има вписани в страниците на всяка авиокомпания. Ако пък не сте фен на сърфирането из нета, средната големина на ръчния багаж е една раница с тежест не повече от 10 - 12 килограма, а на куфарите височина не повече от 150 см и тежест до 23 килограма. Почти всички авиокомпании имат такива изисквания. За конкретни цифри обаче е добре да се позвъни или прочете на сайта . Повечето предлагат и фейсбук чат - доста са отзивчиви и отговарят бързо и културно.

3. Внимателно с чеиза

Освен ако не отивате в пустинята, където е малко вероятно да кацне самолет, е добре да знаете, че където и да отивате, там също живеят хора и няма нужда да помъквате целия си антураж от принадлежности.

Авиокомпаниите, изпълняващи полети до далечни дестинации, се грижат за вас, а в някои ви разглезват дори с паста и четка за зъби, някоя плодова салатка или изискана палачинка с крем брюле. Всичко това влиза в цената на билета. Ако нямате дълъг престой някъде из международните летища, дори да забравите да си направите сандвич няма да е никакъв проблем - гладни и жадни няма да останете. А веднъж пристигнали, всичко можете да вземете на място.

4. Не ядеш месо, букни си просо

Мили вегетарианци, от опит споделям, че няколко пъти останах гладна в самолета и не ми беше много забавно, тъй като полетът беше 13 часа. Причината - бях забравила да отбележа при покупката на самолетния си билет, че искам да получа вегетарианско меню. Някои авиокомпании не го изискват и все пак имат какво да предложат, но за далечни полети е съвсем препоръчително всичко да си признаете, за да може да се насладите на нещо за хапване по ваш вкус.

5. Не се стискай - плати си гаранционната такса на билета

Какво пък е това и защо да давам още стотина лева за него? Ако вашето пътуване е просто с развлекателна цел и ви предстои да посетите място, за което сте мечтали, не се колебайте да си доплатите парите за смяна на дата на полета. Доста отегчени от цялото въвеждане на дати и цифри ни се иска бързо да приключим с това и, разбира се, да запазим цената на билета възможно най - ниска, но, повярвайте ми, бъдещото ви много ще ви се сърди, защото веднъж озовали се в мечтания рай ще искате да поостанете още. В такива или, за съжаление, злощастни ситуации имате необходимост от промяна на датата, а без такава заплатена такса ще трябва да си купите нов самолетен билет. Цената му ще е доста по - различна от тази, която сте платили за двупосочен.

Приятни емоции във въздуха и не забравяйте да споделяте своят личен опит.